Az ivarsejtektől az embriókig.
Az Alkalmazott Szaporodásbiológiai Központ a MATE Állattenyésztési Tudományok intézetében, a Precíziós Állattenyésztési és Állattenyésztési Biotechnika tanszéken, a gödöllői Szent István Campuson működik.
Az központban dolgozó kutatók a háziállatok szaporodásbiológiájának kérdéseire keresnek válaszokat, valamint génmegőrzési feladatokat is megvalósítanak az oktatás mellett.
A bemutatón várjuk az érdeklődőket, hogy megismertessük a kutatási területet, a laboratóriumokban használt eszközöket és módszereket.
A bemutatón lehetőség lesz mélyhűtve tárolt termékenyítő anyag felolvasztására, a hímivarsejtek mozgásának mikroszkópos megfigyelésére, petesejtek és embriók sztereo mikroszkopós megfigyelésére és ezek tenyésztőcseppekben történő pipettázásra. A gyakorlat lényege a mikroszkópos mérettartomány érzékeltetése, a gaméták és embriók megfigyelése.
A meglátogatható laboratóriumok:
Szaporodásbiológiai laboratórium
Kovács András mikroszkópos analitikai laboratórium
Alkalmazott embriológiai laboratórium
https://maps.app.goo.gl/ER1JUbvohuJ7ZZAb7


Also for foreigners
Regisztrációköteles