Hová kenjük az angol krémet?

 

Az idegen nyelvekről a legtöbb embernek a szavak és a szótanulás, erről pedig a szótár jut az eszébe. A szótár pedig sokak számára riasztó olvasmány.

Pedig a szavak nagyon is izgalmas életet élnek, sokszor rejtelmes információkat hordoznak, és sokkal több mindenről árulkodnak, mint a puszta alapjelentésük. Ez az élet legtöbbünk számára - paradox módon - még akkor is rejtve zajlik, ha a mindennapi kommunikációnkban éppenséggel mi használjuk, mi “éltetjük” a szavakat. (Nincs ebben persze semmi meglepő, ha például arra gondolunk, hogy bár mindannyiunk teste sejtekből épül fel, legtöbben elég szűkös ismeretekkel rendelkezünk a sejtek felépítéséről és működéséről.) A modern nyelvtudománynak azonban megvannak a módszerei és eszközei arra, hogy a szavak rejtett életét felfedjék.

Ezek a “rejtelmek” különösen érdekessé, néha mókássá, máskor pedig mélyebb összefüggéseket megvilágítóvá válnak, ha több nyelvet is megvizsgálunk. Ráadásul ennek a nyelvtanulásban, az idegen nyelvű kommunikációban is nagy hasznát lehet venni.

Előadásunk a különböző népek neveinek példáján azt mutatja be, hogyan és milyen felfedezéseket tehetünk a szavak rejtelmes világában. Mellékesen azt is megismerjük, milyen sztereotípiákat közvetítenek észrevétlenül más kultúrákról az egyes nyelvek - kulturális örökítőanyagként - egyik generációról a másikra. Ha pedig valaki mindezek után is jobban szereti a tetteket a szavaknál, annak számára is tartogatunk egy kis meglepetést.

Alkalmak
2022-09-30
17:00 - 18:00
2022-09-30
18:00 - 19:00

Only with Hungarian knowledge

Covid védettségi igazolás nem szükséges

Nem regisztrációköteles