Humán-Robot Kapcsolatok pszichológiai vonatkozásai

 

A Digitális Interakciók Kutatócsoport bemutatója 2 fő területen ível át:

1. A Humán-Robot Interakciók pszichológiai vonatkozásainak és komponenseinek nyújtunk betekintést, mely egyrészt tanulmányozza az emberek különböző robotokkal való interakcióinak egyéni különbségeit, többek között a robotok iránti attitűdök és a hatékony kommunikáció területein. Másrészt az ember-robot, illetve mesterséges intelligencia interakciók alkalmazási lehetőségeinek bemutatása a célunk a munkahelyi környezetben, illetve szervezeti hatékonyságban megjelenő szerepét kiemelve. A kutatócsoport vizsgálatai a Humán-Robot interakciókon (HRI) belüli felelősségvállalás, kooperáció és a megbízhatóság jelenségeire irányulnak. Emellett a kutatócsoport vizsgálati területei között az önvezető autókkal kapcsolatos humán faktorok (a helyzetfelismerés, a bizalom kérdése, a monotónia-tűrés és a kontroll-hely) feltárása is szerepel.

2. A számítógéppel és egyéb digitális eszközökkel közvetített ember-ember közötti interakciók vizsgálatának áttekintésére is sor kerül, kiemelve az e-sport, a gamifikáció, a home office, az online munkavégzés, illetve az online munkacsoportok hatékonyságát és az ilyen munkacsoportok vezetési sajátosságait.

Ennek a két fő vizsgálati iránynak a bemutatása a célunk az érdeklődők számára interaktív előadásokon keresztül a Kutatók Éjszakáján. Ebben segítségünkre lesz „Robi” Nao Robot, akivel 2022 márciusában bővült a kutatócsoport. Ő a világ legkisebb humanoid robotja, mesterséges intelligenciával rendelkező és akár Deep Learning-re is képes, programozható Nao robot (a Softbank Robotics gyártmánya).

Alkalmak
2022-09-30
18:30 - 20:00

Only with Hungarian knowledge

Covid védettségi igazolás nem szükséges

Regisztrációköteles