Van FOGalmad róla? - Interaktív körút a fogorvostudomány területén

 

A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara által szervezett program keretében interaktív körútra indulunk. A túra során nyolcfős kiscsoportokban öt helyszínen (Skill-labor, CAD/CAM oktató terem, Purdue Pegboard, Bioanyagtani Kutató laboratórium, „Fantom” terem) ismerkedhetnek meg a résztvevők a modern fogorvoslás és oktatás technikai és tudományos vívmányaival. A programot középiskolásoknak ajánljuk.

Állomások:
1. Milyen érzés belefúrni egy fogba? Próbáld ki 3D-s virtuális valóságban!
- Hallgatóink már 3D-s virtuális valóság által biztosított környezetben fejleszthetik kézügyességüket és gyakorolhatják a különböző fogászati eljárásokat a Simodont Nissin készülék segítségével. Kézi darabja rendkívül valósághű érzékelést tesz lehetővé a különböző keménységű fogszövetekben. Az érdeklődők kézbe vehetnek fogászati tükröt, fúrót és virtuálisan kipróbálhatják, hogy milyen érzés egy fogban üreget alakítani és ezzel együtt megtapasztalhatják azt is, hogy milyen kézügyességre van szüksége egy fogorvosnak.

2. Digitális lenyomatvétel és virtuális modell készítése
- A fogorvoslás területén az elmúlt években az egyik legjelentősebb klinikai és gyakorlati jelentőséggel bíró fejlesztés a digitális lenyomatvétel készítésére alkalmas eszközök bevezetése és elterjedése volt. Az interaktív látogatás során az intraorális szkennerek rövid bemutatása után a résztvevők az előre elkészített műanyag fogakról a saját maguk által készített digitális lenyomatot aprólékosan tanulmányozhatják és képet kaphatnak a digitális fogászat lehetőségeiről is.

3. Elég jó vagy manuálisan? Szeretsz apró dolgokkal dolgozni? Ügyesek az ujjaid?
- Próbáld ki a Purdue Pegboard tesztet! Itt mindenre fény derül! A fogászatban a manualitás kiemelkedő jelentőségű, és ennek vizsgálatára tudományos alapokkal bíró módszerek is vannak már. A Purdue Pegboard teszt egy olyan vizsgálati módszer, amely a kézmozgások koordinálását, a manuális képességet és a finom motoros működést tudja mérni. Pontosan! Mérni! Mert itt minden időre megy.
- Lássuk mennyire vagy gyors és pontos!
- A résztvevők a Pegboard tábla bemutatása és a vizsgálatok rövid ismertetése után kipróbálhatják kézügyességüket és kézkoordinációjukat.

4. Anyagok-tulajdonságok-funkcionalitás: Anyagtani kutatások a fogászat világában
- A bioanyagtani kutatólaboratórium által szervezett program során az érdeklődők betekintést nyerhetnek a kutatólaboratóriumi munka rejtelmeibe. A résztvevők demonstrációs és interaktív módon ismerhetik meg az anyagok változatos tulajdonságait, és azokat vizsgáló módszereket. Az érdeklődők a fogászat területén alkalmazott különböző anyagokkal – polimerek, fémek, kerámiák és összetett anyagrendszerek – ismerkedhetnek meg, és szerezhetnek róluk első kézből tapasztalatokat.

5. Foganatómia rejtelmei mikroszkópos nagyításban és a fantom gyakorlati terem bemutatása
- Fogorvostanhallgatóink a klinikai gyakorlatuk megkezdése előtt a fantom laborban felszerelt kezelőegységeken és valósághű bábukon gyakorolva szerezhetnek rutint a betegellátáshoz szükséges beavatkozásokhoz. Most látogatóinknak is betekintést engedünk a gyakorlati termünkben folyó munkába. Megismerkedhetnek a foganatómia alapjaival, majd szövettani metszeteinken 8 különböző operációs mikroszkópos állomáson megtekinthetik a fogbélkamra és a gyökércsatornák anatómiáját, valamint a fogak kóros elváltozásait is.

Alkalmak
{

Only with Hungarian knowledge

Regisztrációköteles