Így gyűjt(ött)ünk mi!
Hogyan szerzi be kutatási adatait a néprajzkutató? Mit jelent a „gyűjtés” és a „terepmunka”? Hogyan végezték ezt eleink és hogyan csináljuk mi? Az idén 90 éves Néprajzi Intézetben komoly hagyományai vannak az etnográfiai és folklorisztikai gyűjtésnek, amelyekből interaktív kiállítással, workshoppal, játékkal és (a szinte elmaradhatatlan) táncházzal fűszerezett bemutatásban részesülhetnek az érdeklődők.
Program:
17:00–17:20: Volter Domonkos: A népi vallásosság szövegvilága: a terepmunka tapasztalatai Galga mentén, Rákos mentén és a Pilisben
17:30–17:50: Videópremier és poszterelőadások – a 2024-es somogyszobi, segesdi terepkutatás tanulságai (másodéves hallgatók beszámolói)
17:50–18:10: Ilyefalvi Emese: Ismerős kérdések ismeretlen terepen: a halottak szerepe a társadalomban (ERC DEAGENCY no. 101095729)
18:15–18:45: Néprajzi kvíz mesterszakos hallgatóink vezetésével
19:15–21:00: Táncház és kötetlen mulatság – táncot tanítanak hallgatóink: Deák Réka és Kiss Zente
A táncház közben:
19:00-21:00: „Korrekt parasztok” – Próbáld ki te is a népi gazdálkodj okosant!
Régen minden egyszerűbb volt, szokták mondani, de vajon ez igaz is? A „Korrekt parasztok” című társasjáték megmutatja, hogy hányféle tényező befolyásolta egy 19. század végi magyar paraszt életét. És hogy tényleg minden egyszerűbb volt-e abban az időben? Gyere el próbáld ki és döntsd el magadl!
A játék olyan néprajzi szempontból hiteles információkból táplálkozik, mint Jankó János gyűjtése vagy a Magyar Néphit Archívum és mindezt egy, a mesterséges intelligencia által megalkotott világban helyezi el.
Társadalmi szerepek, szokások, népi hiedelmek, család, gazdálkodás és a véletlenek meghatározó szerepe mind-mind helyet kaptak a „Korrekt parasztok” című társasjátékban.
Only with Hungarian knowledge
Nem regisztrációköteles