Korunk kérdései: Világvége vagy egy új korszak kezdete?

 

Az ELTE BTK új beszélgetéssorozata modern társadalmunk meghatározó kérdéseit feszegeti.

Hogyan alakul az emberi kapcsolatok természete a digitális világban? Hogyan hat ránk a rohamos fejlődés? Fényes jövő vár ránk vagy készüljünk az apokalipszisre? A világ változásait látva hasonló kérdések talán már mindannyiunkban megfogalmazódtak. Itt az ideje közelebbről is körbejárni őket!

Az olyan készségek, mint a kritikus gondolkodás, az etikai értékelés és kulturális érzékenység, elengedhetetlenek a technológiai innovációk társadalmi hatásainak megjövendöléséhez, a világunk megértéséhez vagy a globális problémák kezeléséhez.

Beszélgetéssorozatunkban ELTE-s kutatók és meghívott szakemberek beszélgetnek a közönség bevonásával. Első alkalommal azt vizsgáljuk meg, milyen jövő elé nézünk a globális válságok és technológiai forradalmak korában. A beszélgetés során vendégeink feltárják, hogy a jelenlegi kihívások hogyan alakíthatják a jövőt, és milyen új lehetőségek nyílhatnak meg előttünk.

A bevezető előadást Nemes Z. Márió költő, kritikus, esztéta, az ELTE Esztétika Tanszék adjunktusa tartja.

Az előadást követő beszélgetés további résztvevői:
Benczik Vera amerikanista irodalomtörténész, az ELTE BTK Amerikanisztika Tanszék adjunktusa, az Angol-Amerikai Populáris Kultúra Kutatócsoport alapító tagja.
Földváry Miklós István vallástörténész, liturgiakutató, az ELTE BTK Vallástudományi Tanszék vezetője, az MTA–ELTE Lendület Liturgiatörténeti Kutatócsoport vezetője.

Moderátor: Kövesdi Veronika, az ELTE BTK a Média és Kommunikáció Tanszék oktatója, a Filozófiatudományi Doktori Iskola doktorandusza.

Alkalmak
2024-09-27
18:00 - 19:30

Only with Hungarian knowledge

Nem regisztrációköteles