Hidrogén technológia - Építsünk üzemanyagcellát!

 

Nem kell hozzá más, mint két szénpapír, rajtuk a katalizátor, köztük a protoncserélő membrán, körülöttük a távtartók. Mindez legyen beszorítva két lemez közé, amiknek a felületén gázcsatornák vannak és ráadásul még elektromosan vezetnek is! Ezek mögé mindkét oldalra jön egy-egy áramszedő, hogy a termelődő áramot hasznosítani tudjuk. Ezt az egészet két vastag alumínium lap, néhány csavar és egy nyomatékkulcs segítségével összehúzzuk és kész is van!

…Igen, egy üzemanyagcella valóban ezekből az alkatrészekből áll és tényleg így kell összerakni, de azért ez nem ennyire egyszerű! Ahhoz, hogy pontos képet kapjunk a folyamatról és magáról a celláról, sok kérdés van, amit meg kellene válaszolni! Mi az üzemanyagcella működési elve? Vízbontás, csak visszafelé – ebben mi a jó? Hogyan néz ki egy üzemanyagcella a valóságban? Mi az egyes alkatrészek szerepe? Az alkatrészek hogyan illeszkednek egymáshoz, milyen anyagból készülnek és miért? Mi az a katalizátor? Mi a membránelektród együttes és miért az a cella legfontosabb része? Hogyan kapcsolható az üzemanyagcella mérőberendezéshez? Mit lehet mérni egy üzemanyagcellán és a kapott eredményekből mit tudhatunk meg? Milyen az, amikor az üzemanyagcellákat kötegbe építjük?

Laborbemutatónk során mindezekre választ kaphatunk, valamint bepillanthatunk magának a kutatásnak a folyamatába, amely során egyáltalán eljutunk odáig, hogy egy katalizátor mintát üzemanyagcellában vizsgáljunk. A bemutató magyar és angol nyelven is lehetséges. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Alkalmak
2024-09-27
16:00 - 16:30
2024-09-27
18:00 - 18:30
2024-09-27
20:00 - 20:30

Only with Hungarian knowledge

Regisztrációköteles