Mesterséges intelligencia szerepe a profilalkotásban
Előadók:
Lohner Klaudia (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi Kar, Kriminálpszichológia Tanszék Kriminálpszichológiai Kutatóműhely, tudományos segédmunkatárs)
Pressburger Tamás (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi Kar, Doktori Iskola)
Hermann Zsombor (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi Kar, Kriminálpszichológia Tanszék, Kriminálpszichológiai Kutatóműhely, tudományos segédmunkatárs)
A programon belül elhangzó előadások:
Mesterséges intelligencia szerepe a bűnözés és bűnüldözés változásában: az előadás fókuszában egyrészt a mesterséges intelligencia elterjedésével felmerülő új rendészeti kihívások, másrészt a technológia segítségével kifejlesztett eszközök állnak. Bemutatásra kerülnek továbbá gyakorlati példák a mesterséges intelligencia sikeres alkalmazására a bűnüldözésben.
Profilalkotás módszerei: az előadás célja a profilalkotás integrált szemléletének felvázolása, a módszerek együttes alkalmazásának előnyeinek kihangsúlyozása. A tevékenység hazai és nemzetközi vonatkozásai is hangsúlyt kapnak.
Statisztikai profilalkotás: gépi tanulás a gyakorlatban: az előadás a gépi tanulás fajtáinak számba vételével indul, majd a különböző módszerekről és eredményekről lesz szó. A bonyolult prediktív modellek gyakorlati példák segítségével kerülnek érthetően bemutatásra.
Only with Hungarian knowledge
Regisztrációköteles