Megmérni a láthatatlant

 

„Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan” - írja Antoine de Saint-Exupéry A kis hercegben. Az író ugyan a szív és a lélek rezdüléseire gondolt, ugyanakkor értelmezhetjük ezt a gondolatot a környezetünkből minket érő megannyi sugárzásra vonatkoztatva is. A különféle sugárzások ugyanis úgy vesznek körül minket, mint a levegő: észrevehetetlenül, érzékelhetetlenül. A hétköznapokban csak akkor jut eszünkbe, hogy létezik rádiófrekvenciás sugárzás, amikor valamelyik elektrotechnikai eszközünk – például az autó vagy a garázskapu távirányítója – meghibásodik.

Az NMHH az elektromágneses sugárzások közül az a rádiófrekvenciás sugárzás mérését végzi. A Kutatók Éjszakáján szakembereink segítenek eligazodni a hétköznapi sugárzások kapcsán, kiderül, hogy vajon tényleg káros-e a mikrohullámú sütő mellett állni, vagy mobiltelefonnal aludni. Látogatóink bepillantást nyerhetnek abba a sokrétű tevékenységbe is, amit a hatóság munkatársai a rádiófrekvenciás zavarok megelőzése és elhárítása érdekében végeznek: megtudhatják például, hogyan miért van egy mosógép az esztergomi úti épületben található csúcstechnológiás EMC laboratóriumban, mi köze az NMHH-nak az időjárás-előrejelzéshez, és mi mindentől függhet, hogy zavartalanul tévézzünk, telefonáljunk vagy éppen internetezzünk.
Tarts velünk egy izgalmas túrára az új székházunkba, pillants be a monitoring termünkbe és a sci-fi filmek világát idéző csúcstechnológiás mérőlaborunkba, ismerd meg, hogy hogy dolgozunk mi, az NMHH mérésügyi szakemberei!

Alkalmak
2024-09-27
16:00 - 17:45
2024-09-27
18:00 - 19:45
2024-09-27
20:00 - 21:45

Only with Hungarian knowledge

Regisztrációköteles