„Gondolj bele, olvasó!” Utazás a kortárs olasz irodalom körül

 

Tölts el egy délutánt az SZTE BTK Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola olaszos PhD-hallgatóival! Hogyan jelennek meg a női tabuk néhány olasz írónő műveiben? Milyen terápiás hatásai vannak a traumaszövegeknek? Kicsoda Elena Ferrante, a rejtélyes, nemzetközi szinten is rendkívül népszerű írónő? Milyen szerepe van a tárgyaknak, a kötődéseknek és a magánynak a szerzőnő műveiben? Miről árulkodnak a szülő-gyermek mérgező kapcsolatok Niccoló Ammaniti, Strega-díjas olasz szerző regényeiben? Van-e olyan, hogy női humor, és ha igen, mi köze van hozzá Brunella Gasperininek, a szórakoztató családi trilógia örökzöld szerzőjének? Hogyan ábrázolják egyes olasz szerzők Nápolyt, Olaszország ikonikus városát sztereotípiáktól, kliséktől mentesen? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az Olasz Tanszék doktoranduszaival és oktatóival előadások, beszélgetések és biblioterápiás orientációjú workshop keretében.
16:00 Csákvári Lilla: Női tabuk – olasz írónők. Előadás a női traumaszövegek aktualitásáról az olasz társadalom történéseinek fényében, majd biblioterápiás szempontú érzékenyítő beszélgetés Dacia Maraini egyik novellájáról a közönség bevonásával.
17:00 Bakai Boglárka: A Ferrante-rejtély nyomában. Előadás a mai olasz irodalom talán legtitokzatosabb alakjáról, majd kötetlen beszélgetés a regényekről, az érintett témákról a hallgatóság bevonásával.
18:00 Egy férfi, egy nő és egy város. Kerekasztal-beszélgetés az olasz irodalom néhány alakjáról és talán még izgalmasabb helyszínéről, Nápolyról. (Résztvevők: Matolcsi Balázs, Szilágyi Edina, Zemen Annamária, moderátorok: Dávid Kinga és Sermann Eszter).

Alkalmak
{

Only with Hungarian knowledge

Nem regisztrációköteles