„Már megint mit csinálsz?!”- Magatartási vizsgálatok laboratóriumi rágcsálókban

 

Elméleti háttér: Európában a lakosság 25%-a szenved depresszióban vagy szorongásos zavarban. Sajnos, a kezelés 4-ből 3 depresszióban szenvedő ember esetén nem elég hatékony. Kutatócsoportunk célja a depresszió és szorongás hátterében álló folyamatok megismerése, mellyel lehetőséget teremthetünk új, hatékonyabb kezelési módok kifejlesztésére.

A laborban folyó munka: Laborunkban különböző neuropeptid származékok szerepét vizsgáljuk a szorongás, depresszió és memóriazavar kialakulásában rágcsálókban. Ezek vizsgálatára különböző teszteket használunk, melyek során megfigyeljük az állatok viselkedését változatos körülmények között. Ezenkívül egyéb módszerek segítségével vizsgáljuk a gének és fehérjék szintjének változásait az agyban és ezek összefüggését a viselkedéssel.

A Kutatók Éjszakája program tartalma: A programunk során különféle viselkedési teszteket ismernek meg a résztvevők. Vendégeink közelebbről is megismerkedhetnek a laborunkban „dolgozó” rágcsálókkal. Megnézzük, hogy mely egerek tudnak tovább egyensúlyozva fennmaradni egy forgó rúdon. Megfigyeljük, a patkányok hogyan élnek szociális életet, mennyire szeretnek ismerkedni, barátkozni idegenekkel.

Alkalmak
{ { {

Also for foreigners

Regisztrációköteles