Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar
Karunk hivatásának tekinti az erős alapképzésre épülő differenciált, többszintű minőségi oktatást és tudományos képzést, kutatást, fejlesztést, valamint a tudományos minősítésben való aktív részvételt az általa művelt szaktudományokban.
A társadalmi és munkaerőpiaci elvárásokhoz alkalmazkodva a kar feladatának tekinti a képzési tartalmak folyamatos fejlesztését a felsőfokú szakképzésben, az alapképzésben, a mesterképzésben és a szakirányú továbbképzésben egyaránt.
Kihasználva a pedagógusképzés különböző területein felhalmozódott évtizedes tapasztalatait a pedagógusképző kar az óvodapedagógus-, a tanító- és a gyógypedagógus-képzés országosan és nemzetközileg is elismert képző helyévé kíván fejlődni. Emellett kiemelt feladatként kezeli a tanárképzés karhoz tartozó szakdiszciplináris részének magas színvonalú oktatását is. Feladatának tekinti, hogy a művészetközvetítő szakokon is hagyományaihoz méltó képzést folytasson.
A pedagógusképző szakjain a gyakorlati képzést elsősorban az egyetemi gyakorló iskola hatékony közreműködésével kívánja megoldani.
Alkalmazkodva a felsőoktatás szerkezeti átalakulásához a kar oktatási struktúrájában kiemelkedő szerepet kap a felnőttképzés és a különböző nem konvencionális képzések is. A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar felvállalja az SZTE-n belül a felsőfokú szakképzés széles körű bevezetését. Kiemelt feladatának tekinti azt, hogy a felsőfokú szakképzések tartalmi és gyakorlati részét úgy szervezze, hogy egyrészt a végzett hallgatók megfeleljenek a munkaerőpiaci elvárásoknak, másrészt megfelelő szakmai tudással rendelkezzenek ahhoz, hogy eredményesen vegyenek részt az FOSZ-képzéshez befogadó szakként kapcsolódó alapképzésekben is.
A kar arra törekszik, hogy minden képzési formában együttműködjön az egyetem valamennyi karával. Kimagasló teljesítményt nyújtó oktatóink részt vesznek az SZTE doktori programjaiban. A hallgatók számára a tanulásban, az egyetem és a kar által nyújtott szolgáltatások igénybevételében az egyenlőség, az egyenlő bánásmód elvét tartja szem előtt.
Energia: A jelen és a jövő lehetőségei
Rotoros segítőink: Drónok az iparban és a mezőgazdaságban
Fényes fizika és Pocket Experiments
Látványos fizikai kísérletek a fiókból
Lejtős furcsaságok – Meglepő mechanikai és elektromos jelenségek lejtőkön
Nyitni KÉK - Könnyen érthető kommunikáció az inkluzív társadalomért
Kreatív Mesterséges Intelligencia
A mesterséges intelligencia fogságában, avagy nyelvi szabadulószoba nem csak nyelvészeknek
A régi korok iskolájának világa - források bűvöletében
Segítőkutyák a házi kedvencek szolgálatában
Airbus A320 repülőgép szimulátor
Torricelli nyomában - a közel 400 éves híres történelmi fizikai kísérlet bemutatása
Fenntarthatóbb közlekedés - a klímaváltozás ellen
Mesék a varázsládából - Bánjunk igazságosan a barátainkkal!
MI vagyunk a grund! - Vár a digitális játszótér!
Mit lát egy geográfus egy vulkanikus tájon?
Hidegrázós kedvencek – madárpóktartás a mindennapokban
Boldogasszony sugárút 6.